Opis funkcjonowanie oddziału

Oddział Leczenia Uzależnień otwarty został w październiku 2010 roku. Jest to oddział kameralny, przeznaczony do leczenia 20 osób. Mieści się w odnowionej i przystosowanej do tego celu części budynku.

W oddziale znajduje się miejsce do rekreacji, (napowietrzna siłownia, boisko do siatkówki i koszykówki), pacjenci mogą korzystać z wypożyczalni książek, mają bezpłatny dostęp do telewizji. 

O przyjęcie do oddziału mogą ubiegać się osoby dorosłe uzależnione od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych, a także cierpiące z powodu uzależnień niechemicznych (głównie hazard). Każde przyjęcie poprzedzone jest konsultacją diagnostyczną oraz wymagana jest minimum 14-dniowa abstynencja lub odbycie detoksykacji. Czas leczenia wynosi 6 tygodni z możliwością przedłużenia na wniosek Pacjenta do 8 tygodni.

Konsultacje poprzedzające przyjęcie do oddziału odbywają się po zgłoszeniu w rejestracji telefonicznie bądz osobiście chęci odbycia tak zwanej rozmowy kwalifikacyjnej. 

Pacjenci oddziału korzystają z konsultacji medycznych (specjalista psychiatra, internista, bądź inni specjaliści) oraz całodobowej opieki pielęgniarskiej.

INFORMACJA I REJESTRACJA TELEFONICZNA: 17 858 11 81, 17 862 40 80, 699 670 655